آموزش مدیریت طرف حساب ها

امور تجاری>تعاریف اولیه>مدیریت طرف حساب ها

در صورتیکه که هنوز هیچ طرف حسابی در برنامه موج تعریف نکرده اید، ابتدا آموزش تعریف طرف حساب را مشاهده نمایید.

برای مدیریت طرف حسابهای خود به امور تجاری> طرف حسابها بروید:

در صورتیکه می خواهید بدهکاری/بستانکاری طرف حساب ها در صفحه نمایش داده شود باید تیک ؛نمایش بدهکاری/بستانکاری؛ را فعال نمایید که در اوایل استفاده از برنامه مشکلی ایجاد نخواهد کرد ولی در صورتیکه حجم داده های شما خیلی زیاد شود(بالای هزار فاکتور)، فعال بودن این گزینه باعث کاهش سرعت برنامه به منظور محاسبه مانده طرف حساب ها خواهد شد.


شما می توانید طرف حسابهایی که بیشتر با آنها در ارتباط هستید را در قسمت علاقه ها قرار دهید. بدین منظور برروی مربع مورد نظر کلیک و طرف حسابی را انتخاب کنید. اگر خواستید طرف حساب انتخاب شده را حذف یا تغییر دهید، کافیست چند ثانیه انگشت خود را برروی مربع طرف حساب مورد نظر نگه داری کرده و گزینه حذف یا تعویض را انتخاب نمایید.


در لیست طرف حسابها، با کلیک برروی دایره قرمز رنگ سمت چپ هر طرف حساب می توانید گزارش عملکرد، یادداشت ها و مشخصات ایشان دسترسی پیدا کرده، به ایشان پیامک بدهید و یا تماس بگیرید.
با کلیک برروی طرف حساب، صفحه جدیدی باز می شود که در آن می توانید فاکتور هایی که برای ایشان زدید و همچنین دریافتی های نقد و چک طرف حساب را مشاهده نموده و یا با باز کردن منو کشویی سمت راست در آن صفحه به موارد زیر دسترسی پیدا کنید:

گزارش عملکرد: شامل بر مجموع فاکتور فروش، مجموع فاکتور خرید، مجموع دریافتی ها، مجموع پرداختی ها وبدهکاری/بستانکاری طرف حساب در بازه زمانی خاص یا از ابتدا تا کنون.
اطلاعات کاربر: شامل برتمامی اطلاعاتی که هنگام تعریف طرف حساب وارد کردید مثل نام، تلفن ۱ و ۲ ، آدرس ۱ و ۲، تاریخ تولد و….
یادداشت ها، وام ها و قرض ها نیز شامل بر مواردی است که برای طرف حساب در بخش امور شخصی تعریف نموده اید.
در صورتی که موقعیت مکانی فروشگاه طرف حساب را هنگام تعریف ایشان،مشخص کرده باشید با لمس گزینه ؛در نقشه؛ می توانید موقعیت آن را برروی نقشه مشاهده نمایید.
برای حذف و ویرایش طرف حساب نیز می توانید گزینه مربوطه را انتخاب کنید.


به لیست طرف حساب ها برمی گردیم، برای مرتب سازی طرف حساب ها که بر حسب حروف الفبا نمایش داده شوند یا کد اشتراک، برروی دایره بنفش رنگ بالا سمت چپ صفحه() کلیک کنید.

با باز کردن منو کشویی سمت راست در صفحه نیز به موارد زیر دسترسی پیدا می کنید:

متولدین این ماه : در صورتیکه تاریخ تولد طرف حساب های خود را وارد کرده باشید در این بخش متولدین هر ماه به شما نمایش داده می شود.
خروجی اکسل: می توانید از نام به همراه موارد انتخابی کد، نام پدر، تلفن، آدرس و بدهکاری/بستانکاری طرف حساب های خود خروجی اکسل بگیرید.
پرینت : برای پرینت گرفتن موارد خروجی اکسل از طریق پرینترهای معمولی (که قابلیت اتصال به دستگاه اندرویدی را دارند)، فیش پرینتر ها (پرینترهای همراه) و یا گرفتن خروجی pdf از این گزینه استفاده نمایید.
نقشه فروشگاه ها: در صورتیکه موقعیت مکانی طرف حسابهای خود را وارد کرده باشید با کلیک برروی این گزینه و با نصب نرم افزار مورد نیاز می توانید موقعیت فروشگاه های همه طرف حسابهای خود را به صورت یکجا برروی نقشه مشاهده نمایید.