قانون پنج ثانیه چیست؟

قانون پنچ ثانیه

تا حالا شده است بخواهید کار درستی را انجام دهید اما بلافاصله از آن منصرف شوید؟ مثلا بخواهید ورزش کردن روزانه را شروع کنید اما بعد از چند ثانیه به بهانه های مختلف مثل امروز حس خوبی ندارم و خسته ام، از فردا شروع می کنم. نمی توانم به باشگاه بروم چون هزینه اش زیاد است. وسایل ورزشی کافی ندارم. وقت ورزش کردن ندارم از آن منصرف شوید؟

مغز ما به گونه ای طراحی شده است که به هر قیمتی، جلوی ما را بگیرد تا کاری انجام ندهیم که امکان داشته باشد آسیب ببینیم. مغز ما این کار را با به شک انداختن ما انجام می دهد.

همه ی ما در ذهن خود لیستی از کارهایی داریم که میخواهیم هر روز انجام دهیم و فقط ۵ ثانیه یا کمتر، زمان داریم تا ایده مان را تبدیل به واقعیت کنیم و آن کار را انجام دهیم، قبل از اینکه مغزمان سعی کند منصرف مان کند ! پس هر گاه کاری به ذهن‌تان زد که باید شروعش کنید (از قبل می دانید درست است)از پنج تا یک بشمارید و دست‌به‌کار شوید.

این قانون را اولین بار خانم مل رابینز در کتابش به نام «قانون ۵ ثانیه» منتشر کرد. این شمارش معکوس، باعث ایجاد اختلال در عادت تان می شود، و مغزتان نمی تواند بر روی کار دیگری غیر از شمردن، تمرکز کند و شما را منصرف کند. به نظر خیلی ساده است اما تاثیر فوق العاده ای دارد و تا به حال، هزاران نفر در سراسر جهان توانسته اند با انجام این کار کوچک در زندگی شان تغییراتی بزرگ ایجاد کنند.

لینک کوتاه: https://waveacc.ir/fM1SF

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.