آموزش ثبت فاکتور

۱_ ابتدا از صفحه اول وارد بخش امور تجاری شوید.

آموزش ثبت فاکتور در حسابداری موج نسخه اندروید

۲_ برروی فاکتور خرید یا فروش کلیک کنید.

آموزش ثبت فاکتور در حسابداری موج نسخه اندروید

۳_* درصورتیکه قصد دارید پیش فاکتور ثبت کنید، میتونید بالا سمت چپ تصویر روی ؛فاکتور فروش؛ بزنید و نوع فاکتور رو به پیش فاکتور تغییر بدید. همچنین با کلیک برروی شماره فاکتور یا تاریخ روز می تونید اونها رو هم تغییر بدید.

در دفعه اول چون هیچ طرف حسابی تعریف نکردید باید با کلیک برروی دکمه ذره بین وارد بخش طرف حسابها شوید اما در درفعات بعد با ورود چند حرف از اسم طرف حسابتان می توانید همینجا آن طرف حساب را انتخاب نمایید.

آموزش ثبت فاکتور در حسابداری موج اندروید

۴_ صفحه طرف حسابها به شما نمایش داده می شود. در پایین صفحه دکمه دایره ای وجود دارد که با کلیک برروی آن می توانید طرف حساب جدیدی را تعریف نمایید.

آموزش ثبت فاکتور در حسابداری موج اندروید

۵_ در صفحه باز شده می توانید اطلاعاتی از طرف حساب خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که تنها وارد کردن “نام طرف حساب” و “نام نمایشی در برنامه”  الزامی بوده و مابقی موارد به دلخواه می باشد.

* می توانید با کلیک برروی دکمه “دریافت اطلاعات از مخاطبین گوشی” نام،تصویر و شماره طرف حساب خود را از لیست مخاطبین دستگاه خود وارد نمایید.

آموزش ثبت فاکتور در حسابداری موج اندروید

۶_ بعد از ثبت اطلاعات طرف حساب خود به صفحه قبل برمیگردید، در اینجا با کلیک برروی طرف حساب موردنظرتان آن را انتخاب نمایید.

۷_ حال به صفحه فاکتور برمیگردید، می بینید که اطلاعات طرف حساب شما برروی فاکتور درج شده است.
نوبت به افزودن اقلام به فاکتور هست، برای اینکار باید برروی یکی از دو دایره پایین وسط صفحه کلیک نمایید. آیکون سمت چپ برای انتخاب دستی محصول از لیست محصولاتتان و آیکون سمت راست برای انتخاب محصول به صورت خودکار از طریق بارکدخوان می باشد.
چون هنوز محصولی در برنامه وارد نکرده اید که بتوانید با بارکدخوان آن را به فاکتور اضافه نمایید. پس برروی آیکون سمت چپ کلیک کنید.

۸_ در صفحه باز شده می توانید از لیست محصولاتی که قبلا تعریف کرده اید، محصولی را انتخاب نمایید یا با غیرفعال کردن تیک گزینه “انتخاب از کالاها و خدمات تعریف شده” یک قلم که نمیخواهید به لیست محصولاتتان اضافه شود را به فاکتور اضافه نمایید.
چون ما هنوز هیچ محصولی نداریم پس امکان انتخاب از محصولات از قبل تعریف شده برای ما ممکن نیست. پس با کلیک برروی دکمه آبی رنگ بالا سمت راست برنامه به صفحه تعریف محصول/خدمت جدید هدایت می شویم.

۹_در صفحه جدید امکان واردکردن مشخصات محصول یا خدمت شما می باشد.با کلیک برروی علامت تیک و ثبت محصول خود به صفحه قبل هدایت می شوید.

* تنها وارد کردن موارد * دار الزامی می باشد.
* تفاوت خدمت با محصول در نداشتن موجودی می باشد. در صورتیکه تیک خدمت را بزنید دیگر امکان تعریف موجودی برای آن نمی باشد.

آموزش ثبت فاکتور در حسابداری موج نسخه اندروید

۱۰_ می بینید که برنامه به صورت خودکار محصول جدید را انتخاب نموده و مشخصات را وارد کرده است.
کافیست مقدار را وارد و برروی علامت تیک بزنید تا محصول به فاکتورتان اضافه شود.

* با برداشتن تیک “مقدار در موجودی کالا اعمال شود؟” مقدار ثبت شده برای محصول در موجودی اصلی محصول تاثیری نمی گذارد.
* در صورتی که کالایی مرجوعی باشد می توانید تیک “کالای مرجوعی” را فعال نمایید تا در فاکتور برروی آن محصول خط کشیده شود و به موجودی انبارتان برگردد.

آموزش ثبت فاکتور در حسابداری موج نسخه اندروید

۱۱_دریافتی های مربوط به هر فاکتور باید درون همان فاکتور ثبت شود. برای اینکار برروی دکمه “دریافتی های نقد و چک” کلیک نمایید تا به صفحه ثبت دریافتی ها منتقل شوید.
ابتدا یک دریافتی جدید با قیمت “مانده فاکتور” نمایش داده میشود که در صورت دلخواه می توانید نوع “چک” یا “نقد” (“کارت به کارت” و “واریز به حساب” در برنامه جزء “نقد” به حساب می آید) بودن آن را مشخص و ثبت کنید. (توضیحات بیشتر در مورد ثبت چک در بخش “آموزش ثبت چک” می باشد.)

۱۲_ بعد از ثبت دریافتی یا با زدن دکمه عقب (back) ، دریافتیهایی که قبلا برای این فاکتور ثبت کردید را مشاهده می کنید که می توانید آنها را ویرایش نمایید.آموزش ثبت فاکتور در حسابداری موج اندروید

۱۳_ با کلیک برروی آیکون پرینتر که بالا سمت راست صفحه قرار دارد می توانید فاکتور را در خروجی های مختلف برای کاربرانتان ارسال نمایید.

* Rongta و Bixolon، فیش پرینترهای حرارتی همراه بلوتوثی می باشند که میتواند فاکتورها را در عرض های کوچک نظیر ۵۸ میلی متر چاپ نمایند.

* در صورتیکه می خواهید بدهی گذشته کاربر نیز ارسال شود، تیک “مجموع بد/بس در فاکتور زده شود؟” را فعال بگذارید.

آموزش ثبت فاکتور در حسابداری موج نسخه اندروید

۱۳_ در صفحه فاکتور با زدن کلید عقب می توانید فاکتور را ذخیره کنید و از فاکتور خارج شوید.
نکته
* در صورتیکه تیک “همیشه ذخیره شود” را فعال نمایید، از این به بعد به صورت خودکار هنگام خروج، فاکتور ذخیره شده و این پنجره ظاهر نمی شود.
می توانید مجددا از طریق بخش تنظیمات این گزینه را غیرفعال نمایید.


WaveAcc.ir

لینک کوتاه: http://waveacc.ir/j1rBk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.